Twitter’a ilk dava

Ünlü bir futbolcu, kendisine şantaj yapan modele dava açıp, gizlilik kararı aldırdı. Ancak bir Twitter kullanıcısı olayı yazınca futbolcu siteye dava açmaya karar verdi.

Haberler 22.05.2011 - 10:30

Twitter’a ilk dava

İngiltere Premiere League’de oynayan evli bir futbolcu, İngiliz model Imogen Thomas’la ilişki yaşadığını öne süren bir Twitter kullanıcısı nedeniyle siteye dava açmaya hazırlanıyor.

İngiltere’nin “Biri Bizi Gözetliyor” programına katıldıktan sonra meşhur olan Thomas bir futbolcuyla ilişki yaşadı. Bir süre sonra model futbolcuyu ilişkilerini basına açıklamakla tehdit etti ve 100 bin sterlin (260 bin TL) istedi. Bunun üzerine evli ve iki çocuklu olduğu belirtilen futbolcu Thomas’a dava açtı.

Milliyet'in haberine göre; futbolcu, Thomas’a açtığı davanın gizli kalması talebinde bulundu. Bu karar mehkeme tarafından kabul edildi. Ancak bir Twitter kullanıcısı gizlilik için mahkeme kararı çıkartan 35 ismin bulunduğu listede olayı açıkça yazdı.

Futbolcu, Thomas ile 7 ay süren bir ilişki yaşadı. Bunun sonrasında ise, kadının şantaj yapması yüzünden dava açtı.

İsmini sitede gören futbolcu, yazılanları kaldırmayı reddeden twitter yönetimine dava açmaya karar verdi. Futbolcunun isteyeceği tazminat bilinmiyor.     

RYAN GIGGS Mİ?
İngiltere’yi birbirine katan skandalın başrolündeki ismin Manchester United’ın 37 yaşındaki Galli futbolcusu Ryan Giggs olduğu iddia ediliyor.

Twitter’da yayımlanan mesaja göre Giggs, Thomas ile aylar süren bir aşk ilişkisi yaşadı. İngiliz basını yasaklar nedeniyle konuyla ilgili açıklama yapamasa da, dedikodu siteleri bu ismin Giggs olduğundan emin.


Sayfa Yükleniyor...