Üç bacaklı dostla sokak korkusunu yendi

İngiltere’de nadir görülen bir hastalığa sahip Owen Howkins’in hayatı yavruyken tren raylarına bağlanan ve bir bacağını kaybeden çoban köpeği Haatchi’nin gelişiyle değişti. Sokağa çıkma korkusu yaşayan çocuk üç bacaklı arkadaşı sayesinde tüm korkularını yendi.

22.10.2012 - 15:59

Üç bacaklı dostla sokak korkusunu yendi

İngiltere’nin Hampshire kentinde yaşayan 7 yaşındaki Owen Howkins nadir görülen bir kas hastalığıyla mücadele ediyor.

Evinden dışarı çıkmaya korkan küçük çocuğun hayatı babasının engelli bir köpeği eve getirmesiyle değişti. Üç bacağa sahip olan Haatchi ile Owen arasında gelişen dostluk ikisini de hayata bağladı.

Yavruyken tren raylarına bağlanarak ölüme terk edilen çoban köpeği Haatchi hayvanları koruma derneği tarafından kurtarıldı.

Owen’ın babası Will Howkins bir bacağı ile kuyruğunu kaybeden köpeğin hikayesini Facebook’ta okuduktan sonra Haatchi’yi evlat edindi.

Hareket etmeyi güçleştiren kalıtımsal bir kas hastalığına sahip olan Owen Haatchi’yle arkadaş olunca günlük hayatında yaşadığı sorunlardan kurtuldu.

Baba Howkins, İngiliz Daily Mail gazetesine konuşarak şunları söyledi:

“Owen eskiden yabancılardan korkardı. Şimdi gördüğü herkese Haatchi’yi anlatıyor ve onunla köpek şovlarına gidiyor. Ondaki değişimi sözcüklerle anlatmak imkansız.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...