Ünlü isimlerden Afrikalı çocuklara destek

Antalya’da Afrikalı çocuklar yararına düzenlenecek ve Messi'den Eden Hazard'a birçok dünya yıldızının forma giyeceği maça Türkiye’den de ünlü isim katılarak destek verecek. Aralarında Orhan Gencebay, Hande Yener, Alişan, Kutsi, Altay, Cengiz Kurtoğlu ve Hakan Altun’un da olduğu ünlüler, Eto’o Charity All Star ve Turkish Star takımları arasındaki karşılaşmayı izleyecek.

Anadolu Ajansı 13.07.2016 - 16:47

Ünlü isimlerden Afrikalı çocuklara destek

Samuel Eto'o Özel Vakfı’nın 10. yıl etkinliği kapsamında 16 Temmuz'da Antalya'da, Afrikalı çocuklar yararına düzenlenecek futbol karşılaşmasına, Türkiye'den de pek çok ünlü isim katılarak destek verecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DESTEKLİYOR

Samuel Eto'o Özel Vakfının iletişim ajansından yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da desteklenen
organizasyona, aralarında Orhan Gencebay, Hande Yener, Alişan, Kutsi, Altay,
Cengiz Kurtoğlu ve Hakan Altun'un da bulunduğu çok sayıda ünlü isim katılacak.
Dünya ve Türk yıldızları takımları arasındaki futbol karşılaşması öncesinde konuklar, Regnum Carya Golf & Spa Resort'ta gerçekleştirilecek galada bir araya gelecek.

MESSI DE GELİYOR

Etkinlik kapsamında Türkiye'ye gelecek dünyaca ünlü futbol yıldızları
arasında Lionel Messi, Carles Puyol, Deco, Augustine "Jay Jay" Okocha, Michael
Essien, Eden Hazard ve NBA oyuncusu Serge Ibaka da bulunuyor. Organizasyondan elde edilecek gelir, Kamerun'daki çocukların okul eğitimi, meslek edinme ve gelişimiyle ilgili bir dizi projede kullanılmak üzere Samuel Eto'o Özel Vakfına aktarılacak.

Öte yandan Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ve kurum temsilcileri, karşılaşma öncesinde hazırlıklara yönelik toplantı gerçekleştirdi.

ANTALYA ARENA'DA İNCELEME

Valilik Konağı'nda gerçekleştirilen toplantıda, güvenlikten organizasyona kadar birçok konu masaya yatırıldı. Toplantının ardından Vali Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Türel ve kurum temsilcileri, karşılaşmanın yapılacağı 33 bin kişilik Antalya Arena'da incelemede bulundu.

Sayfa Yükleniyor...