'Uyuşturucu bağımlısı değilim ve ölmeyeceğim'

Henüz 10 yaşındayken oynadığı ‘Evde Tek Başına’ filmiyle ünlenen Maculay Culkin, eroin bağımlısı olduğu ve sadece altı ay ömrü kaldığına yönelik iddiaları reddetti.

25.12.2012 - 05:57

'Uyuşturucu bağımlısı değilim ve ölmeyeceğim'

Bir zamanların çocuk sinema yıldızı olan ancak 1990’lı yılların sonundan itibaren neredeyse hiçbir önemli yapımda yer almayan Maculay Culkin, uzun süredir hedefinde olduğu uyuşturucu bağımlılığı iddialarına cevap verdi.

Telegraph gazetesinin haberine göre, 31 yaşındaki Culkin’in sözcüsü, “Basında yer alan haberler doğruluktan uzak olduğu gibi, saçmalık derecesinde hayali... Basından bu tür bilgileri aldıkları kaynakları gözden geçirmelerini ve hakaret ile zarar verici yorumları daha fazla ileri götürmemelerini istiyoruz” dedi.

Culkin’in sözücüs, bu açıklamasıyla ABD’nin National Enquirer gazetesini hedef aldı. Söz konusu gazete, bir süre önce Culkin’in eroin bağımlısı haline geldiğini, aktris Mila Kunis ile olan ilişkisinin sona ermesinin ardından çok ağır bir ağrı kesici olan Oxycodone kullanmaya başladığını öne sürmüştü.

Gazete, yer verdiği haberinde kaynak olarak ‘Culkin’in çok yakın bir arkadaşını’ göstermiş, ABD’li aktörün 2010’da sona eren ilişkisinin ardından uyuşturucu maddelere ayda 6 bin dolar harcağını belirtmişti. Culkin’in Şubat ayında basına yer alan fotoğrafları, eski yıldızın soluk yüzünü ve hasta olduğu izlenimini veren görüntüsünü ortaya çıkarmıştı.

NEW YORK’TA DJ’LİK YAPIYOR
1990’ların başında elde ettiği başarıların ardından neredeyse sinema dünyasından tamamen kopan Culkin, en son filmini beş yıl önce çevirdi. Culkin, bugün New York’ta DJ’lik yapıyor.

Ünlü aktris Mila Kunis ile Mayıs 2002’de ilişki yaşamaya başlayan Culkin, 2006’da ayrı şehirlerde yaşamalarından dolayı olası bir nişanı ertelemişti. İkili, Ocak 2011’de ilişkilerine son verdi.

Uyuşturucu kullandığı bilinen Culkin, Eylül 2004’te esrar, Alprazolam ve Clonazepam maddelerini bulundurmaktan tutuklanmıştı. Culkin, kariyerinin en parlak olduğu 90’ların başında pop efsanesi Michael Jackson ile tanışmış ve Jackson’ın ‘Black or White’ klibinde oynamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...