Woody Allen tartışması bitmiyor

ABD’li ünlü aktör, yönetmen ve yazar Woody Allen, evlatlık kızı Dylan Farrow'un kendisine yönelttiği taciz suçlamalarının başlattığı tartışma gün geçtikçe büyüyor. Son olarak Allen’ın filmlerinde rol alan Cate Blanchett ve Alec Baldwin suçlamalara cevap verdi.

04.02.2014 - 11:42

Woody Allen tartışması bitmiyor

Woody Allen ile uzun süre ilişki yaşadığı aktris Mia Farrow'un birlikte evlat edindiği Dylan Farrow, 7 yaşındayken üvey babası Allen'ın kendisine tacizde bulunduğu iddiasını New York Times gazetesinde kaleme aldığı maklede yineledi.

Woody Allen iddialar için avukatı aracılığıyla “asılsız ve utanç verici” açıklamasını yaparken gözler Allen’ın filmlerinde rol alan oyunculara çevrildi.

Allen’ın son filmi 'Blue Jasmine’de rol alan ve buradaki performansıyla en iyi kadın oyuncu dalında Oscar’a aday olan Cate Blanchett katıldığı bir davette “Aile için uzun ve acı verici bir süreç olmuş. Umarım bir sonuca ve huzura erişirler” ifadelerini kullandı.

Yine aynı filmde rol alan Alec Baldwin, kendisine yöneltilen “Dylan Farraw’dan özür dile” isteklerine Twitter üzerinden cevap verdi. Baldwin daha sonra sildiği tweet’lerde, “Bir ailenin kişisel sorunlarına neden yorum yapmak zorundayız? Siz kimin suçlu kimin yalan söylediğini kesin olarak biliyor musunuz? Eğer olaydan uzak bir kişinin bu konuda taraf olmasını istiyorsanız yanılıyorsunuz” mesajını paylaştı.

Dylan, 1992 yılında ailenin Connecticut'taki evinde Allen'ın kendisine "cinsel saldırıda" bulunduğunu ileri sürmüş, yönetmenin taciz girişimlerinde de bulunduğunu ve kendisini "sıkça hoşlanmadığı şeyleri yapmaya zorladığını" iddia etmişti. Dylan mektubunda, Allen’ın filmlerinde kullandığı oyunculara seslenerek, “Bu korkunç olay ya sizin çocuğunuzun başına gelse ya da siz olsaydınız ne yapardınız?” sözleriyle sitem etmişti.

Olay araştırıldıktan sonra ise Woody Allen’ın suçsuz olduğuna karar verilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...