X-ray cihazında kemer çıkartmaya son!

Havaalanları başta olmak üzere yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı yerlerde, kemer çıkarma zahmetini ortadan kaldıran ''ötmeyen kemer'', Türk tüketicisinin yanı sıra 6 ülkeden yoğun talep görüyor.        

X-ray cihazında kemer çıkartmaya son!

Türk tekstil sektöründe 1997'de tüketiciyle buluşan Süvari'nin, x-ray cihazlarından geçerken ötmeyen kemeri ''yok'' satıyor.

Süvari Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Coşkun, Mimar Sinan Üniversitesi işbirliği ile düzenledikleri yarışmalarla genç tasarımcıların yeteneklerini tüketiciyle buluşturduklarını söyledi.        

Coşkun, ilk inovasyon ürünlerinin ''kravat olmasa da dik duran yaka'' olduğunu, bunu ''boyun ve beden ölçüsü farklı olan bu nedenle iki yakası bir araya gelemeyenlere özel gömlek'', 4 santime kadar esneyen kemer ve pantolonun izlediğini, son ürünlerinin ise ötmeyen kemer olduğunu bildirdi.       

TOKA VE RENK SEÇENEKLERİ ARTACAK
Ötmeyen kemeri şu anda sadece parlak ve mat seçenekleriyle siyah olarak ve tek toka seçeneği ile ürettiklerini vurgulayan Coşkun, yeni yıldan itibaren toka ve renk çeşitlerinin de olacağını ifade etti.        

Coşkun, bu ürünün x-ray cihazında ötmeyen özelliğinin yanı sıra kemerin takıldığı yerde oluşan izlerin de önüne geçtiğini belirterek, ''Kemeri takma yerini değiştirseniz de değiştirmeseniz de o bölgede kırılmalar oluyordu. Bu yüzden sadece kırılma izinden dolayı kemer çöpe atılıyordu. Oysa, bu kemerin toka kısmı sonradan takıldığından hiç bir şekilde iz oluşmuyor'' dedi.
        
TAKLİTÇİLERE ÖNLEM
Coşkun, dünyada ilk kez üretilen bu kemerin taklitlerine karşı da önlem aldıklarını belirterek, şunları söyledi:         

''Bu kemerin dünyadaki tescili firmamıza ait olmasını rağmen üretim teşebbüsünde bulunanları tespit ediyoruz. Üreten firmaya 500 bin TL'lik tazminat davası açabileceğimiz gibi ürünleri de toplatabileceğiz. Çünkü, bu kemerin üretimi 3,5 yıl süren AR-GE çalışması ve 300 bin TL'yi bulan bir maliyetle gerçekleşti.''   

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...