Yabancılar Antalya'da evleniyor

''Zeus'un Hera'ya Aşkını İlan Ettiği Olympos Dağlarında Evlenin'' sloganıyla, 10.10.2010 tarihinde evlenmek isteyenler için yeni bir organizasyon düzenleniyor.

Anadolu Ajansı 18.02.2010 - 11:04

Yabancılar Antalya'da evleniyor

Türkiye'de ilk kez ''Evlilik Turizmi''ni başlatan Wedding Cıty Antalya Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Erman Korkmaz, Antalya'da evlenmek isteyen yabancıların sayısının her geçen gün arttığını bildirdi.
        
Korkmaz, evlilik turizmini yaygınlaştırma amacıyla Türkçe, Rusça, İngilizce ve Almanca afiş ve broşürler hazırladıklarını söyledi.
        
''Zeus'un Hera'ya Aşkını İlan Ettiği Olympos Dağlarında Evlenin'' sloganıyla, 10.10.2010 tarihinde evlenmek isteyenler için yeni bir organizasyon düzenlediklerini belirten Korkmaz, Avrupa ve Rusya'da 100 bine yakın turizm acentesi ile Türk konsolosluklarına bilgi verildiğini anlattı.  

''Yurt dışından evlilik şirketleri ile evlenecek kişilerden Antalya'da evlenmek için yoğun talep var. Özellikle Rusya'dan ilgi büyük. 10.10.2010'da, böyle özel bir tarihte hazırladığımız projeyle evlenecek çiftlere ulaşmaya çalışıyoruz. Evlilik turizminde Antalya'yı başkent yapmak için Wedding City Antalya grubu olarak, iş ortaklarımız olan Avrupa'daki büyük Türk turizm şirketleriyle çalışarak dünya pazarındaki yerimizi almaya çalışıyoruz. Dünya turizminde Avrupa ve Rusya pazarından en fazla turisti Antalya'ya getiren diğer tur şirketleriyle de görüşmelerimiz devam ediyor.''


        
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Demre Belediyesi, Demre Kaymakamlığı ve Turizm Konseyi'nin Wedding City Antalya'nın 'Evlilik Turizmi Projesi'ni desteklemelerinin ilgiyi daha da artırdığına işaret eden Korkmaz, ''Antalya'nın en güzel ören yerleri, tarihi mekanları ve doğa güzelliği olan mekanlar, bundan sonra dünyanın her yerinden evlenecek çiftlerin dolup taşacağı mekanlar olacaktır'' dedi.
        
ANTALYA  
Korkmaz, Ukrayna'da yaşayan bir çifti, Mayıs ayında Olimpos Milli Parkı içinde bulunan 2 bin 365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı zirvesinde evlendireceklerini bildirdi.
       
Rusya ağırlıklı olmak üzere Amerika, İngiltere ve çeşitli ülkelerden Antalya'da evlenmek için şu ana kadar 20 çiftin başvurduğunu belirten Korkmaz, bu sayının her geçen gün arttığını söyledi. Korkmaz, evlenecek çiftin yanı sıra törene gelecek yakınlarıyla birlikte çok sayıda insanın Antalya'ya çekileceğini sözlerine ekledi.
       

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...