Yardım kampanyası canına mal oldu

1 ay önce “Ice Bucked Challange” etkinliğine destek vermek için ABD’de bir üniversiteye giden ve burada elektrik çarpması sonucu ağır yaralanan itfayeci, dün hayatını kaybetti.

21.09.2014 - 15:07

Yardım kampanyası canına mal oldu

ALS hastalığına karşı farkındalık yaratmak ve bağış toplamak için başlatılan "Ice Bucket Challange", bir itfayecinin canına mal oldu.

Yapılan açıklamaya göre,1 ay önce ABD’nin Kentucky eyaletinde bulunan bir üniversitedeki "Ice Bucked Challange" etkinliği sırasında elektrik akımına yakalanan 41 yaşındaki itfayeci Tony Grider, dün hayatını kaybetti.

Kentucky’de yaşayan evli ve 5 çocuk babası ABD’li itfayeci, bölgedeki bir üniversitede düzenlenen "Ice Bucket Challange" etkiliğine destek vermek için okula gönderilen itfayecilerden biriydi.

İtfaye aracında bulunan merdivenin tepesinden öğrencilere su sıkan talihsiz adam, o esnada elektrik hattına çok yakın olduğu için akıma yakalanmış ve ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı.

Geçen ay gerçekleşen kazanın ardından Tony Grider ile beraber 4 itfayeci daha yaralanmış ve bu itfayeciler yapılan müdahalelerin ardından sağlıklarına kavuşmuştu. 

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...