Yarına bir Değer Bırak

Mehmet Kemal Dedeman Araştırma ve Geliştirme Proje Yarışması

25.04.2011 - 18:54

Yarına bir Değer Bırak

Turizm ve madencilik sektörünün Türkiye’de gelişmesinde büyük rol oynayan Mehmet Kemal Dedeman’ın anısına 2004 yılından itibaren her yıl düzenlenen ve gençlere başarı fırsatları sunan “Mehmet Kemal Dedeman Araştırma ve Geliştirme Proje Yarışması”nın bu seneki başvuruları 1 Eylül 2011 ve 1 Kasım 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Dedeman Holding’in kurucusu ve ülkemizde turizm ve madencilik sektörlerinin gelişmesinde büyük rol oynayan Mehmet Kemal Dedeman’ın anısını yaşatmak için 2004 senesinden beri düzenlenen “Mehmet Kemal Dedeman Araştırma ve Geliştirme Proje Yarışması” bu sene sekizinci kez düzenleniyor. Yarışma, turizm ve madencilik sektörlerinin gelişmesini desteklemeyi amaçlıyor.

“Yarına bir Değer Bırak” çağrısıyla her yıl iki dalda düzenlenen yarışmada bu sene turizmde “İnsan Kaynakları, Eğitim ve İstihdam”, madencilikte ise “Türk Madenciliğini Geliştirmeye Yönelik Araştırma ve Projeler” konuları ele alınacak.

Proje yarışmasının turizm ve madencilik sektörlerinde ilerlemeye ve gelişmeye katkıda bulunacak bir platform olduğunu belirten Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nazire Dedeman Çağatay şunları söyledi: “Araştırma ve Geliştirme Proje Yarışması, babamızın anısını yaşatmak için olabilecek en anlamlı organizasyonun, madencilik ve turizm alanında bir etkinlik düzenlemek olduğu fikrinden hareketle ortaya çıkmıştır. Böyle bir etkinliğin Mehmet Kemal Dedeman’ı anmanın ve hayat felsefesini geleceğe taşımanın en güzel yolu olduğuna dün olduğu gibi bugün de yürekten inanıyoruz. Proje Yarışması, kendisinin anısını daima canlı tutacaktır.”

1 Eylül 2011 tarihinde başlayacak başvurular, Dedeman Holding Pazarlama İletişimleri Müdürlüğü tarafından 31 Ekim 2011 tarihine kadar kabul edilecek. Birinci seçilen projelere her iki dalda ayrı ayrı 20.000 TL, ikincilere 10.000 TL, üçüncülere ise 5.000 TL ödül verilecek. Ayrıca, Seçici Kurul öngördüğü takdirde, bir veya birden fazla çalışmaya “Mehmet Kemal Dedeman Özel Teşvik Ödülü” verilebilecek. 12 Şubat 2012’de gerçekleşecek ödül töreninde bir sonraki yılın yarışma konuları da açıklanacak.

Detaylı bilgi ve iletişim için:
Dedeman Holding
Pazarlama İletişimleri Müdürlüğü
Tel: (0212) 337 39 00 (3919)
projeyarismasi@dedeman.com

Şartname için:
www.dedeman.com.tr

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...