Yarışma uğruna ölüyordu!

"Survivor" yarışmasının bir benzeri olan ve Rize’de çekilen "Lazvivor"da, bir yarışmacı derede boğulma tehlikesi geçirdi. Sinop’u temsilen yarışan Muhammet Gencer, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

25.08.2011 - 16:22

Yarışma uğruna ölüyordu!

Mavi Karadeniz Televizyonu’nda yayınlanan ’Karadeniz yarışıyor Lazvivor’ yarışmasının İstanbul’da başlayan çekimleri, Rize’nin Çamlıhemşin İlçesi’ne bağlı Ayder Yaylası’nda sürüyor.

Karadeniz’in 18 ilinden yarışmacıların katıldığı ve her hafta bir ilin elendiği yarışmada adaylar zorlu doğa şartları ile mücadele ediyor.

Avlanma ve doğayla mücadele içeren beceriler, hayvan bakımı ve ihtiyaç temini, el becerilerine dayanan kültürel yarışmalar ile yöre kültürünü yansıtan çalgılar ve oyun becerileri ana temalarında sepet örme, balık tutma, sal yapma, tırmanış, hayvan sağımı, değirmende un öğütmek, ipten dereden geçiş, tahta araba yarışı gibi yarışmalar düzenleniyor.

Fırtına deresinde macera parkı, kano ve yüzerek dereden karşıya geçme yarışı düzenlendi. DHA'nın haberine göre; kano yarışları sırasında suya düşen Sinop temsilcisi Muhammet Gencer, suda bir süre sürüklendi. Görevlilerin yardımı ile kıyıya çıkarılan Gencer’e ilk müdahaleyi çevredekiler yaptı.

Daha sonra Kaçkar Bölge Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Gencer, burada tedavi altına alındı.

Gencer’in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...