Yaşlı file işkence yaptılar

Uluslararası Hayvan Hakları Savunucuları (A.I.D) tarafından yayınlanan bir video hayvanseverleri ayağa kaldırdı

28.03.2011 - 12:51

BBC'nin haberine göre Uluslararası Hayvan Hakları Savunucuları tarafından ele geçirilen videoda, 57 yaşındaki Anne isimli fil bakıcısı tarafından tekmeleniyor, bacağına, kafasına ve çeşitli yerlerine tırmıkla vuruluyor.

Olayın 2011'in kış aylarında İngiltere'nin Northamptonshire kentine bağlı Polebrook Kasabası'ndaki bir ahırda meydana geldiği söyleniyor. İşkence gören yaşlı fil 50 senedir "Bobby Roberts Süper Sirki" isimli sirk tarafından çalıştırılıyor. Ancak, artık şovlara katılmasına izin verilmiyor.

Eşi Bobby ile beraber sirki yöneten 72 yaşındaki Moira Roberts ve ailesi, videoyu ilk gördüklerinde, tam anlamıyla bir şok yaşadıklarını söyledi ve "Keşke bunu yapan kişiye dava açıp polise teslim edebilseydik" dedi

Sirk yetkilileri Anne'e şiddet uygulayan bakıcı ortadan kaybolmamış olsaydı işine son verileceğini belirtti.

Uluslararası Hayvan Hakları Savunucuları Derneği yöneticilerinden Jan Creamer "Anne'in trajik durumu sirklerde kullanılan vahşi hayvanların nelere maruz kaldığını görmemiz açısından iyi bir örnek. Hükümetin artık sirklerde vahşi hayvanlar kullanılmasını yasaklanmasının zamanı geldi" şeklinde konuştu.

Fili darp eden bakıcının ise memleketi olan Doğu Avrupa'ya kaçtığı sanılıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...