Yazar Tulu Gümüştekin hayatını kaybetti (Tulu Gümüştekin kimdir)

Bir süredir, karaciğer rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Sabah gazetesi yazarı Tulu Gümüştekin, tatilini geçirdiği Sardunya Adası'nda hayatını kaybetti. Gümüştekin 3 Ağustos Pazartesi (bugün) ikindi namazıyla uğurlanıyor...

Yazar Tulu Gümüştekin hayatını kaybetti (Tulu Gümüştekin kimdir)

Sabah gazetesi yazarı ve Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu'nun eşi Tulu Gümüştekin Sardunya Adası'nda tatil yaptığı sırada aniden rahatsızlandı. Gümüştekin Kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

EŞİ ACISINI TWITTER'DA DİLE GETİRDİ

Tulu Gümüştekin'in eşi Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu acısını sosyal medya hesabından "Burası cennet derdi, burada cennete gitti. Tulu'mu kaybettim. Acımı paylaşanlara teşekkür ederim." sözleriyle dile getirdi.

Yazar Tulu Gümüştekin hayatını kaybetti (Tulu Gümüştekin kimdir) - 1

Tulu Gümüştekin, 3 Ağustos Pazartesi günü Fatih Camii'nde kılınacak ikindi namazının ardından Ulus Mezarlığı'na defnedilecek.

TURKCELL YÖNETİM KURULU BAŞKANI'NDAN TAZİYE MESAJI

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça'da yaptığı yazılı açıklamayla başsağlığı dileklerini iletti. Akça'nın açıklaması;

Genel Müdürümüz Kaan Terzioğlu'nun muhterem eşi Tulû Gümüştekin Hanımefendi'yi kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz.

Merhumeye Cenab-ı Allah'tan rahmet niyaz ediyorum.

Zor zamanlarında bir yandan Tulû Hanım'a destek olurken bir yandan da henüz üstlenmiş olduğu görevini insan üstü gayretle yürütme başarısı gösteren sevgili Kaan Kardeşime ve kederli ailesine sabırlar diliyorum.

Hastalığı boyunca bir an bile dirayetini yitirmeyen Tulû Hanım, güçlü kişiliği, Türkiye'de öncülerinden olduğu AB kariyerindeki sayısız başarısı ve daha önemlisi hayata tutunma azmiyle hatıralarımızda yerini korumaya devam edecektir.

Mekanı cennet olsun. Ailemizin başı sağ olsun.

TULU GÜMÜŞTEKİN KİMDİR?

Dünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum) tarafından "Geleceğin 100 Global Lideri" ödülüne layık görülen Tulu Gümüştekin, Sabah Gazetesi'ndeki köşesinde özellikle Avrupa Birliği ve dış politika konularında makalelere imza atmıştı. 1 Temmuz 1968 doğumlu Tulu Gümüştekin, 1991 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Brüksel'de Avrupa Birliği müktesebatı konusunda Avrupa Komisyonu'nda gerçekleştirdiği stajını takiben, şirket birleşmeleri ve gümrük ve rekabet konularında çeşitli uluslararası firmalarda görev yaptı. 1999 yılında kendi şirketi CPS'i (Corporate and Public Strategy Advisory Group) kuran Tulu Gümüştekin, merkezi Brüksel'de olmak kaydıyla, İstanbul ve Washington D.C.'de CPS'in ofislerini açtı.

EN BAŞARILI İŞ KADINI SEÇİLMİŞTİ

Gümüştekin, Avrupa Politikaları Merkezi/Brüksel (EPC), "Amcham" Amerikan Ticaret Odası, "Avrupa Dostları" (Friends of Europe), "De Warende" Derneği üyesi olmakla beraber Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) bünyesinde AB Çalışma Grubu Başkanlığı da yapmaktaydı. Tulu Gümüştekin ayrıca Amerikan-Türk Konseyi Yönetim Kurulu üyeliği ve Avrupa Komitesi başkanlığı görevini de icra etmekteydi. Gümüştekin, 2001 yılında da "yılın en başarılı iş kadını" seçilmişti.

Sayfa Yükleniyor...