Yeşilçam sanatçısı beyin kanaması geçirdi!

Sinema sanatçısı Sırrı Elitaş, "Madende Tuzak" filminin çekimleri için geldiği Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde beyin kanaması geçirdi. Tedavi altına alınan oyuncunun durumu ağır...

Haberler 25.07.2010 - 13:23

Yeşilçam sanatçısı beyin kanaması geçirdi!

Yönetmenliğini Ferhat Bahadır ve Fehmi Aktan, yapımcılığını Cemil Kızılarslan’ın yaptığı filmin çekimleri için 15 gün önce Ereğli’nin Kandilli Beldesi’ne gelen ekip, bu sabah üzücü bir olayla karşılaştı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessesesi’ne ait misafirhanede kalan film ekibinden yönetmen Fehmi Aktan, Elitaş'ı kahvaltıya çağırmak içni odasına gitti ancak odadan herhangi bir ses gelmedi. Bunun üzerine kapıyı kırarak odaya giren Aktan, oyuncuyu baygın halde buldu.

Hemen Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 66 yaşındaki Elitaş'ın beyin kanaması geçirdiği ve yoğun bakıma alındığı bildirildi.

Ayaklarında ve karın bölgesinde morluklar oluştuğu belirtilen Elitaş’ın durumu ciddiyetini koruyor.

AMBULANS İHMALİ
Elitaş’ın daha önce de beyin kanaması geçirdiğini söyleyen Aktan, olayı şöyle anlattı:

"Karın boşluğu ile ayaklarında morluklar olduğunu gördük. Morluklara bakıldığında 3- 4 saat öncesinden bu olay gerçekleşmiş. Hemen 112 Acil Servis’e durumu bildirdik. Ereğli’den ambulans gelene kadar, Kandilli’den bir ambulans geldi. Ancak, ambulansta ne bir sağlık görevlisi ne de tıbbi cihazlar yoktu. Doktorlar, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu bize söyledi."

Sayfa Yükleniyor...