Yeter ki iyileşsin!..

Oğlunun yaralı bulup eve getirdiği kirpiye adeta anne şefkati gösteren kadın, sebze, meyve ve sütle beslediği kirpiye, acısını dindirsin diye ağrı kesici bile verdi.

10.03.2011 - 15:18

Yeter ki iyileşsin!..

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde bir kadın oğlunun yaralı bulup eve getirdiği kirpiye adeta anne şefkati gösterdi. Pamuğa sarıp, meyve, sebze ve sütle beslediği kirpiye acısını dindirsin diye ağrı kesici bile veren kadın, kirpinin durumu düzelmeyince İl Çevre ve Orman Müdürlüğünden yardım istedi.

Fatih Mahallesi'nde yaşayan Hanife Babacan, oğlu Ahmet Salih'in okul dönüşü yol kenarında gördüğü yaralı kirpiyi dayanamayıp evine getirdiğini ve kirpiye 5 gün boyunca baktıklarını söyledi.

Kirpinin yol kenarında yaralı halde, can çekişir vaziyetteki görüntüsünün üzüntü verici olduğunu ifade eden Babacan, sebze, meyve ve sütle beslemeye çalıştığı kirpiye, faydası olabileceği düşüncesiyle az miktarda ağrı kesici dahi verdiğini anlattı.

Kirpinin üşümemesi için pamuğa sardığını ve sürekli yanına sıcak su torbası koyduğunu dile getiren Babacan, şöyle konuştu:

''İlk bir kaç gün verdiğimiz yiyecekleri yiyordu. Son 2 gündür halsiz yatıyor, azap çekiyorum, üzüntüsünden yemek dahi yiyemiyorum. Gece kalkıyor, kontrol ediyorum. Yanına sıcak su torbası koyarak sıcak tutmaya çalışıyorum. Aslında hayvanlara elimi süremem, irkilirim, ama buna elimden geleni yaptım. Başındaki dikenleri kırılmıştı, arka ayaklarını kullanamıyordu. Üzerinden otomobil geçtiğini düşünüyorum, insanların bilerek zarar verebileceğini inanmıyorum.

Babacan, kirpinin durumu düzelmeyince Çevre ve Orman İl Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünü telefonla aradığını ve gelip teslim almalarını istediğini belirtti.

Yaralı kirpiyi teslim almaya gelen Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü personeli Feridun Ergül ise Babacan'ın davranışının örnek alınması gerektiğine dikkati çekerek, küçücük bir canlının bile doğada önemli yere sahip olduğunu kaydetti.

Gösterdiği hassasiyet nedeniyle Babacan'a teşekkür eden Ergül, ''Kirpiyi Darıca'daki Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'na götüreceğiz. Orada tedavisi yapılacak'' dedi.

Strafor kutu içinde pamuğa sarılı, ısınması için yanına sıcak su torbası konulan kirpiyi tutanakla yetkililere teslim eden Babacan gözyaşlarına hakim olamadı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...