Yönetim değişti; turizm canlandı

Mısır'ın Türkiye'deki Turizm Konsolosu Eldin, Mısır'daki turizmin yavaş yavaş canlanmaya başladığını ve ülkenin Türkler için de önemli olduğunu söyledi.

24.02.2011 - 12:21

Yönetim değişti; turizm canlandı

Nehad Gamal Eldin, olaylar nedeniyle Mısır'a gitmeme yönünde alan karar alan turistlerin, yaşamın normale dönmesiyle bundan vazgeçtiğini söyledi.        

Avrupa ülkelerinden Almanya, İngiltere, İtalya, Hollanda, Belçika, İsveç, Danimarka ve Norveç'in vatandaşlarına Mısır'a ya da Mısır'ın belli bölümlerine gitmemeleri yönündeki uyarıları kaldırdığını ifade eden Eldin, ''Mısır'da yönetimin değişmesinin ardından ülkenin en büyük gelir kaynaklarından biri olan turizm yavaş yavaş canlanmaya başladı'' diye konuştu.        

Kahire Uluslararası Havalimanı'nın 16 Şubatta farklı ülkelerden 189 uçağın Mısır'a gelmesine tanık olduğunu söyleyen Eldin, Hurghada Havalimanı'na ise 1900 turistin geldiğini belirtti.        

Bu süreçte Şarm El-Şeyh'e 27 uçuş gerçekleştirildiğini dile getiren Eldin, son olarak Avustralya ve Hollanda turizm acentelerinin de Mısır turlarının kısa bir süre sonra başlayacağını duyurduğunu kaydetti.
        
MISIR TÜRKLER İÇİN ÖNEMLİ
Mısır'ın Türk turistler için ideal tatil konumunu koruduğunu belirten Eldin, şöyle konuştu:        

''Başarılı ve barışçıl dönüşümümüzün ardından her şey normale döndü ve istikrar yeniden oluştu. Dönem boyunca Hurghada ve Şarm El Şeyh'deki otellerin yüzde 17-20 arasındaki doluluk oranlarına sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Birçok turist tatillerine gönül rahatlığıyla devam etti ve tek bir turist bile olaylar sırasında zarar görmedi. Birçok ülkenin yeniden Mısır turlarına başlaması Mısır turizmine olan güvenin bir belirtisi.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...