Muhtemelen travmatik ya da buna benzer şekilde epeyce şikayetçi olduğunuz bir çocukluk geçirdiniz. Aile içinde geçmişte almanız gereken ve ihtiyaç duyduğunuz sevgiyi alamadığınızı düşünüyorsunuz. Hatta bu yaşa kadar mide ve/veya bağırsaklarınızdan epeyce şikayetçi oldunuz. Çünkü tüm sıkıntılar hep bu yönden hastalanmanıza neden oldu. Çok hassassınız.

Sevgi meselelerinden, aile içi tartışmalardan çok etkileniyorsunuz. Bu yüzden de yardıma ihtiyaç duyduğunu gördüğünüz herkese yardım etmek ister ve onlar için çok üzülürsünüz. Sizinle ilgili olmasalar bile eğer üzüntülü bir ortamda üzüntülü insanlar ile karşılaşırsanız, bu durum sizinde üzüldüğünüz bir olay haline gelebilir. Kayıtsız kalmakta zorlanırsınız. Kolayca depresif bir duruma düşebilirsiniz. Alınganlık, ve suçluluk hissi baskın bir yapıdır. Bunlardan kurtulmak için farkındalığınızı geliştirmeli ve tüm yaşam boyu kendinizi suçlu hissedecek bir bakış açısından kurtulmak için değişim geçirmelisiniz.

Küçük yaşta yaşadıklarınız sizi neredeyse hepsinin suçlu kahramanı yapmıştır. Yargılamak ve suçlu göstermek için kimseye kıyamıyorsunuz. En iyi kendimi suçlayım diye düşünüyorsunuz. Bu sizin bilinçaltınıza yerleşmiş. Başkalarının hayatları ile kendi hayatınızı karşılaştırmaktan vazgeçmelisiniz . Bu şekilde yanlış yönlenmeler yapabilir. Size ait olmayan sorumluluklar yüklenebilirsiniz. Küçük yaştan itibaren kimliğiniz üzerinde oynan oyun artık bitti.

Siz kendinize özel ve değerlisiniz. Bu özelliğiniz tüm insanlığın ortak sıkıntılarını anlayabilme ve onlara yardım etme çabanızda gizli. Çok iyi bir anne, çok yardımsever iyi kalpli bir insansınız. Fakat bunun sizi yıpratan taraflarından vazgeçmelisiniz. Bu yıpratma sürecinde bazen kendinizi alkole yada yemeğe verebilirsiniz. Sevgili yükselen Yengeç, duygusal iniş çıkışlarınız hedefinize dosdoğru gitmenizi engelliyor.

Bir yükselen Oğlak ile konuşmalısınız. Bir kişi tamamı ile her şeyi ifade edemese de, bu konuda alacağınız cevaplar sizi epeyce düşündürecektir. Hedef her zaman tamamıyla belirgin olmayabilir. Bazen ismini tam olarak koyamasak ta ona doğru gideriz. Fakat yükselen Yengeç olarak siz, bu hedefi her zaman kaybedebilirsiniz. Çevrenizdeki insanların duygusal durumları, size olan ihtiyaçları , hayat amaçları her zaman dikkatinizi dağıtır. Kendinizinkini bırakıp onlarınkine odaklanabilir, bir anda kendinizi onların amaçları için çalışır bulabilirsiniz. Bir süre geçip, içsel olarak kendi yolunuz ışıldamaya başladığında durumu anlar geri dönemez ve mutsuzluğunuza haklı bir sebep bulursunuz.

Sıkıntı midenize yada bağırsaklarınıza vurur ve daha çok sıkılmaya başlarsınız. Küçük olaylar yerini büyük ve daha zor vazgeçilenlere bıraktığında durum daha da ciddileşir. Yükselen Oğlak burcunun hedeften vazgeçmeyen bakış açısı ile ilgilenin ve kendinizi suçlamaktan vazgeçin. Tüm yaşamlar kendine özel ve çok kıymetlidir. Küçük yaşta size yeteri kadar verilmeyen kıymeti yerine amacına ve hedefine kilitli siz yeniden koyacaksınız. Başarı sizinle olacaktır. Çünkü bunu çok istiyorsunuz. En büyük yardımı kendinize yapın.

Siz yerinizi sağlamlaştırdıktan sonra diğerleri de dairenin içine kolayca girecektir. Gün içindeki duygusal gidiş gelişler de sizin için risk oluşturuyor. Bunlara tam anlamı ile dur diyemiyorsanız bile , hiç olmazsa içinizde yara açmasına izin vermeden serbest bırakın gitsin. Duygulara kilitlenmeyin, yalnızca hedefinize odaklanın. 
http://www.astrologyanalyst.com