Yüzünü kaldırdılar, artık görüyor

Sarkık yüzlü tazı cinsi bir köpek, kör olma tehlikesiyle karşı karşıya kalınca sahibi tarafından 8 bin dolara yüz kaldırma ameliyatı yaptırılarak tedavi edildi.

18.08.2011 - 10:54

Yüzünü kaldırdılar, artık görüyor

Junior adlı köpeğin kafasının üzerindeki kırışık deri gözlerini kapatma tehlikesi yaratmaya başlayınca sahipleri Denise ve David Smart’ın isteğiyle ameliyat ettirildi. Bu operasyon ile köpeğin başının üzerindeki deri alınarak yüz kaldırma operasyonu yapıldı.

Ender görülen sağlık problemi nedeniyle kör olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan 5 yaşındaki Junior’ın gözüne battığı düşünülerek öncelikle kirpikleri alındı. Ancak durumu düzelmeyen köpek entropion adı verilen ve görme yeteneğini tamamen yitirmesine neden olabilecek bir sağlık problemi ile karşılaştı.

Bunun üzerine çift, yüz kaldırma uzmanı Garry Lewin’e yönlendirildi. Hayatının en zor ameliyatını gerçekleştirdiğini söyleyen Lewin, 3 saat süren operasyon ile Junior’ın sarkan yüzünü görüşünü açacak şekilde kaldırdı.

Tam olarak iyileşmesi 1 yıl süren köpek, bu süre içinde yüzünde büyük bir yara iziyle dolaştı.

Junior’ın babası Fortitude, 2009’da ‘cinsinin en iyi köpeği’ seçilmişti. Junior’ın babası Fortitude, 2009’da ‘cinsinin en iyi köpeği’ seçilmişti.


JUNIOR YENİDEN HAYAT DOLU
Junior’ın sahipleri köpeğin eskisine oranla çok daha mutlu bir yaşam sürdüğünü ve daha az sinirli olduğunu belirtti. Bu cinsin oldukça oyuncu bir yapıya sahip olduğunu söyleyen çift, daha sakin olan Junior’un ameliyattan sonra kameralarını ve cep telefonlarını alıp götürdüğünü ve onları saklayarak kendileriyle oyun oynamak istediğini ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...