Zeynep Tosun Helsinki Moda Haftası'nda

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan ve dünyada yapılan en sürdürülebilir moda haftası olan Helsinki Moda Haftası'nda moda tasarımcısı Zeynep Tosun koleksiyonunu tanıtacak.

ntv.com.tr 01.07.2016 - 17:56 | Son Güncelleme : 01.07.2016 - 18:00

Zeynep Tosun Helsinki Moda Haftası'nda

Uluslararası moda haftaları uzun yıllardır yapılıyor. Paris, Milano ve New York moda haftalarını herkes biliyor ve takip ediyor. Son dönemde yükselen İskandinav moda haftalarında İsveç ve Danimarka dikkat çekiyor. Peki Finlandiya'da neler oluyor?

Nokia'yı, buz hokeyini ve Formula 1'i dünyaya ihraç eden Finlandiya'da moda endüstrisinde neler oluyor merak ediyorsanız şunu söyleyebiliriz ki, Helsinki, moda konusundaki uzun kış uykusundan uyandı ve Helsinki Moda Haftası'nı ikinci kez tüm dünyayla paylaşmaya hazırlanıyor.

'SÜRDÜRÜLEBİLİR MODA' ANLATILACAK

Glamour Türkiye, Helsinki Moda Haftası'nın partnerlerinden biri ve tüm hafta boyunca orada olacak.

"Nordic Reflection" bu yıl Helsinki Moda Haftası'nın temasını oluşturacak ve hafta boyunca Seul, Cape Town, Meksika, İstanbul ve Helsinki gibi modada yükselen şehirlere odaklanacak.

Helsinki Moda Haftası şu anda dünyada yapılan en sürdürülebilir moda haftası ve moda endüstrisinin gerçek sorunlarına cevap arıyor. Amaç, tüketicileri modanın ne anlama geldiği konusunda bilgilendirmeye çalışırken bir yandan 'sürdürülebilir moda'nın ne demek olduğunun kavranmasını sağlamak.

ZEYNEP TOSUN'DAN HELSINKI DEFİLESİ

Glamour Türkiye'nin bu uluslararası işbirliğinde temsilcisi olarak seçtiği moda tasarımcısı Zeynep Tosun ise Helsinki Moda Haftası'nın dördüncü gününde saat 19.00'da koleksiyonunu tanıtacak. 

22-26 Temmuz tarihlerinde, Suomenlinna Adası'nda yapılacak etkinliği #helsinkifashion etiketinden takip edebilirsiniz.

Sayfa Yükleniyor...