Quentin Tarantino'nun 2019'dan 3 favori filmi

Usta yönetmen Quentin Tarantino, 2019 yılından en sevdiği 3 filmi açıkladı.

05.12.2019 - 11:39 | Son Güncelleme : 05.12.2019 - 12:58

Gb0p9DKfG0WX27OU_Nzb_Q.jpg

Filmler hakkında görüşlerini sık sık dile getiren Quentin Tarantino'nun yıl sonu favori filmlerini açıklaması da gelenek haline geldi.

Gazeteci Erick Weber, katıldığı bir gecede Tarantino'ya hangi filmleri çok sevdiğini sordu. Cevapları sosyal medya hesabından paylaşan Weber, bu filmlerin sırasıyla başrollerinde Robert de Niro, Al Pacino ve Joe Pesci'nin rol aldığı The Irishman, Crawl ve Doctor Sleep olduğunu aktardı.

Kaya Scodelario, Barry Pepper, Morfydd Clark ve Colin McFarlane gibi isimlerin yer aldığı Crawl (Ölümcül Sular) şiddetli bir kasırgaya karşı yaşam savaşı veren genç bir kadının hikayesini konu ediyor.

Crawl filminden bir sahne Crawl filminden bir sahne

Kadrosunda Ewan McGregor, Rebecca Ferguson, Kyliegh Curran gibi isimleri buluşturan Doctor Sleep'in (Doktor Uyku) konusu ise şöyle: Çocukluğunda yaşadıklarının karanlık gölgesi altında yaşayan Danny, travmalarıyla boğuşmaktan yorgun düşmüş ve alkole bağımlı hale gelmiştir. Babasının umutsuzluk, alkolizm ve şiddetli mirasından kurtulmak için çabalayıp duran Danny, şeytanlarıyla yüzleşecek ve kendi ruhu için bir savaşa sürüklenecektir.

Ewan McGregor / Doctor Sleep Ewan McGregor / Doctor Sleep

The Irishman’in Oscar’ın da güçlü adaylarından biri olduğu düşünülüyor. Usta oyuncular Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci’yi buluşturan filmin, bu yıl 92’ncisi düzenlenecek olan Oscar Ödülleri’nde En İyi Film başta olmak üzere pek çok önemli kategoride aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

THE IRISHMAN FRAGMANI

Sayfa Yükleniyor...