Yeğeninden Ferdi Tayfur'a 'çalıntı şarkı' suçlaması: Bir aileye bir Ferdi Tayfur yeter

Arabesk şarkıcısı Ferdi Tayfur'un yeğeni Aydoğan Tayfur, 'Ben de Özledim' şarkısının kendisine ait olduğunu ileri sürerek Ferdi Tayfur'u 'fikir ve emek hırsızlığı' ile suçladı.

Haberler 01.12.2020 - 16:41 | Son Güncelleme : 01.12.2020 - 16:44

Yeğeninden Ferdi Tayfur'a 'çalıntı şarkı' suçlaması: Bir aileye bir Ferdi Tayfur yeter

Ferdi Tayfur'un yeğeni Aydoğan Tayfur,  'Ben de Özledim' şarkısının söz ve müziğinin kendisine ait olduğunu, amcası Ferdi Tayfur'un 'fikir ve emek hırsızlığı' yaparak eserine el koyduğunu iddia etti.

Aydoğan Tayfur, 'Ben de Özledim' şarkısının söz ve müziğinin kendisine ait olduğunu savundu. Uçankuş TV'ye konuşan Aydoğan Tayfur, amcasının "Bir aileye bir Ferdi Tayfur yeter" diyerek kendisinin önünü kestiğini ileri sürdü.

Aydoğan Tayfur Aydoğan Tayfur


Tayfur ayrıca, amcasının kendisinin ilerlemesini istemediğini de dile getirerek, "'Amcam her şeyi yap, ama müzikle karşıma çıkma' dedi" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Aydoğan Tayfur benzer iddiaları 3 yıl önce de ortaya atmıştı.

Ferdi Tayfur iddialara şöyle yanıt vermişti: "Onu ben okuttum, üstünde emeğim çoktur. Nasıl çıkıp 'benim bestem' diyebilir? 'Ben de Özledim' bestesini 35 yıl önce tertemiz hislerimle yaptım. Meyve veren ağaç taşlanır gündemde olmak için böyle bir iddia çıkardı. Aydoğan'ın soyadı Tayfur değil, benim soyadımı kullanıyor. Üvey abimin oğlu kendisi. Sahnelerde Aydoğan Tayfur benim sesimi de taklit ediyor. Yetenekli olsa bir beste yapardı" demişti.

ARŞİV: FERDİ TAYFURLU BAHÇELİ KLİBİ

Sayfa Yükleniyor...