350 bin liralık dilli-kaşarlı tost! (Selçuk Yöntem'in Bambi tazminatı)

Taksim'deki Bambi büfe, oyuncu Selçuk Yöntem'in tost yerken çekilmiş fotoğrafını izinsiz olarak menüsünde kullanınca olay yargıya gitti. Yöntem, 350 bin TL tazminat kazandı

ntv.com.tr 10.03.2016 - 13:41

350 bin liralık dilli-kaşarlı tost! (Selçuk Yöntem'in Bambi tazminatı)

İstanbul Taksim'deki ünlü büfe zinciri Bambi Cafe,  tiyatrocu ve oyuncu Selçuk Yöntem’in (62) dilli kaşarlı tost yerken çekilen fotoğrafını izin almadan menüsünde kullanınca olay yargıya taşındı.

Menülerde Selçuk Yöntem’in fotoğrafını kullanan işletme, olayın yargıya taşınmasıyla fotoğrafı menüden çıkardı ancak ceza almaktan kurtulamadı. Selçuk Yöntem, Bambi Cafe’yi fotoğraflarını izinsiz kullandığı gerekçesiyle mahkemeye verdi. Kelebek'in haberine göre İstanbul 4. Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi, ünlü oyuncuyu haklı buldu ve işletmenin 350 bin lira ödemesine hükmetti.

BAMBİ İTİRAZ ETTİ: RAKAM ÇOK FAZLA

Fotoğrafını Selçuk Yöntem’den izin alarak kullandıklarını söyleyen Bambi Cafe’nin sahibi Fatih Güner, 350 bin liralık tazminat miktarının çok fazla olduğunu ileri sürerek itiraz etti. İtiraz dilekçesinde Yöntem’in, Eti Karam reklamlarından ne kadar aldığının mahkemeye beyan edilmesini istedi. Mahkeme, Selçuk Yöntem’e reklamdan aldığı ücreti sordu. Ünlü oyuncu, yazılı olarak bu miktarın 200 bin TL olduğunu mahkemeye bildirdi. Son kararı Yargıtay verecek.

İŞTE DAVA KONUSU O FOTOĞRAF

Selçuk Yöntem’in dilli kaşarlı tost yerken çekilen bu fotoğrafı, Bambi Cafe’nin menülerinde bir ay yer aldı.

Sayfa Yükleniyor...