Muğla'nın Bodrum ilçesinde kaldığı otelin üçüncü katından düşen ve kaldırıldığı hastanede ölen Aslı Baş'ın cenazesi, İzmir Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından Antalya'ya gönderildi. 

İlişkili Haberler


İzmir Adli Tıp Kurumunda cesedine otopsi yapılan Aslı Baş'ın, düşme sonucu kafatasında kırıkların ve vücudunun bazı bölgelerinde ezilmelerin bulunduğu tespit edildi. 

Cenazeyi almak için Antalya'dan gelen Aslı Baş'ın ailesi ve yakınlarının İzmir Adli Tıp Kurumu önünde beklerken son derece üzgün oldukları görüldü. 

"KIZIMA TÜRKİYE SAHİP ÇIKSAYDI..."
Aslı Baş'ın babası Mehmet Yavuz Baş (62), kızının hayatı seven bir insan olduğunu, çevresindeki herkesin de kızını sevdiğini söyledi. 

Kızının çok sevecen, insanı ve doğayı seven bir yapıya sahip olduğunu ifade eden Baş, şöyle konuştu: 

''Kızım 70-80 yaşındaki insanların yaşadığından fazlasını yaşadı. Dünya insanıydı, Allah bizden çok seviyormuş, aldı. Ben mütevazı bir aile babasıyım. Kızım da beni mahcup edecek ve yüzümü kara çıkaracak hiçbir şey yapmadı. Beni zor durumu düşürecek hareketi olmadı, olamazdı. Ben kızımı sosyal yetiştirdim, hatam bu. Kızıma Türkiye sahip çıksaydı dünya güzeli değil, daha da fazlasını olurdu. Kızım mankendi, sanatçıydı. Firmaların malını en iyi piyasaya tanıtan, onların pazarını güçlendiren bir sanatçıydı.''