Geçtiğimiz hafta Mehmet Ali Erbil, Çarkıfelek programında bir gafa daha imza atmış ve kullandığı bir ifade ile Alevileri kızdırmıştı. Bunun üzerine Star TV de programın yayından kaldırılmasına karar vermişti.

İlişkili Haberler


Milliyet gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, ünlü şovmen ile Kıbrıs'ta görüştü. Onu, üzgün ama güçlü gördüğünü belirten Eyüboğlu, en büyük desteğin ise Tunceli'den geldiğini yazdı.

İşte Eyüboğlu'nun kaleminden o yazı...

"47. Altın Portakal Film Festivali için çarşamba günü geldiğim Antalya'dan bir günlüğüne firar edip Kuzey Kıbrıs'a geçtim. Girne'deki ilk durağım Rocks oldu. Çünkü canlı yayındaki 'iş kazası'ndan sonra programı yayından kaldırılan Mehmet Ali Erbil'in kafa dinlemek için Rocks'a geldiğini öğrendim.

Taksiye atlayıp gittim.

Erbil'i üzgün, ama güçlü gördüm. "Benim de Güner Ümit gibi televizyonculuk hayatım biter mi?" gibi bir endişesi yoktu.

EVİMDE ÇALIŞAN ÇİFT ALEVİ
Erbil, "35 yıldır televizyonlarda program yapıyorum. Bugüne kadar alevileri rencide edecek bir söz çıktı mı benim ağzımdan? Altı yıldır evimde çalışan karı- koca alevi. En azından onlar biliyorlar benim alevilere karşı olan sevgimi" dedi.

Özellikle İzzettin Doğan'ın, "Kötü niyetinin olmadığını, insanları mutlu etmek için uğraştığını biliyoruz. Sen de olmasan kim güldürecek bizi televizyonlarda" sözlerinin moralini yükselttiğini söyledi.

Erbil'e en büyük destek ise Tunceli'den geldi.

MUHTAR KÖYE DAVET ETTİ
Tunceli'den bir köy muhtarı Erbil'i arayıp, "Bizlere karşı iyi niyetinden en küçük bir şüphemiz yok. Senin Atatürkçü duruşunu, dünya görüşünü beğeniyoruz" deyip, onu köyüne davet etti.

ALEVİLERİN GÖNLÜNÜ ALACAK VE YİNE EKRANLARDA OLACAK
Erbil, bugün ya da yarın o köyün 'Fahri Muhtarı' olan Star Haber'in patronu Uğur Dündar'la birlikte Tunceli'ye gidecek. Tunceli'de 'Dede'lerin elini öpüp, alevilerin gönlünü alacak ve çok geçmeden yeniden ekranlarda olacak.

Bundan önce de iki kez canlı yayında gaf yapan ya da 'iş kazası' geçiren Erbil, sempatikliğiyle kısa sürede insanların gönlünü almayı bildi.

Kanaatim o ki bu kez de öyle olacak ve Erbil, çok geçmeden ekranlara dönecek."