Della Miles çocuklara internetten eğitim verecek

ABD'li dünyaca ünlü vokalist Della Miles, corona nedeniyle eğitime ara verilen Türkiye'deki öğrenciler için 'Çocuk Kulübü' projesini hayata geçirdi. Miles, proje kapsamında sosyal medya hesaplarından haftanın 3 günü, 3-10 yaş arası öğrencilere İngilizce öğretecek.

DHA 13.04.2020 - 12:04 | Son Güncelleme : 13.04.2020 - 12:05

Della Miles

Uzun yıllar müzik dünyasında Michael Jackson'ın vokalisti olarak tanınan Della Miles 2018 yılında Muğla'nın Ortaca ilçesi Dalyan Mahallesi'ne yerleşti. Geçen eylül ayında Müslüman olan Miles, şimdi de çocuklara eğitim vermeye hazırlanıyor.

Son yıllarda zamanın büyük bölümünü Türkiye'de geçiren Miles, corona nedeniyle Dubai'deki evinde kalırken, Türk çocukları için hayata geçirmeyi düşündüğü 'Çocuk Kulübü' projesini duyurdu. Projesi kapsamında sosyal meyda hesapları 'dellamilesofficial' ve 'Della Miles Official' adreslerinden 3-10 yaş arasındaki çocuklara İngilizce öğretecek olan Miles, "Salgın nedeniyle Türkiye'de eğitime ara verildi. Tüm çocuklar, değerli zamanlarını evlerin içerisinde geçirmek zorunda. Bu nedenle 3 ile 10 yaş arasındaki tüm çocuklara bir sürpriz hazırladım. Haydi çocuklarımıza hep beraber evlerimizde kalmak zorunda olduğumuz bu günlerde, İngilizce alfabe ve İngilizce şarkılar öğretelim. Şimdi tüm ebeveynler bu belirttiğim günlerde ve saatlerde çocuklarımızı benimle bir araya getirsinler" diyerek, çağrıda bulundu.

Aynı zamanda, cezaevindeki çocukların topluma kazandırılması konusunda uzman sosyolog ve hukukçu olan Della Miles, akademik eğitimi sevgisiyle birleştirerek hareket ettiğini vurgulayıp, "Maalesef, İngilizce eğitim videolarını sokağa çıkamadığımız için evimizin ufak bir köşesinde ancak sevgimizle çekebiliyoruz. Haydi hem eğlenelim hem de öğrenelim" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...