Elçin Sangu: Lady Diana'yı canlandırmak istiyorum

Kıvanç Tatlıtuğ ile başrollerini paylaştığı Çarpışma dizisiyle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan Elçin Sangu, hayalinin Lady Diana'yı canlandırmak olduğunu söyledi.

04.11.2018 - 15:09

Elçin Sangu: Lady Diana'yı canlandırmak istiyorum

Çarpışma dizisinde canlandırdığı Zeynep Tunç karakteriyle ekranlara geri dönmeye hazıralanan, Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı Bölümü mezunu Elçin Sangu, aldığı eğitimin oyunculuk mesleğinin temelini oluşturduğunu söyledi.

'OPERADA TEKNİK OLARAK OYUNCULUK YAPIYORSUN'

BeStyle dergisine kapak olan Sangu, “Operanın müzik ve oyunculuk sergilendiği bir sanat dalı olmasından dolayı aslında teknik olarak zaten oyunculuk yapıyorsun. Tek farkı kamera karşısında olmaması ve canlı performans sergileniyor olması. Konservatuvar okuduğum zamanda, öğrenmek zorunda olduğumuz, şarkı söylemek, enstrüman çalmak, dans etmek, dil öğrenmek şu an yaptığım mesleğin temelini oluşturdu diyebilirim” şeklinde konuştu.

Oyuncu, 21 yıl önce trafik kazasında hayatını kaybeden Galler Prensesi Lady Diana’yı canlandırmak istediğini söyledi.

ELÇİN SANGU KİMDİR ?

Elçin Sangu 13 Ağustos 1985’te İzmir’de doğdu. Mersin Üniversitesi Opera bölümünden mezun oldu. Sahne Tozu Tiyatrosu'nda ki oyunculuk eğitiminin ardından, 2011 yılında Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi ile giriş yaptığı oyunculuk kariyeri boyunca, Aşk Kaç Beden Giyer, Bir Aşk Hikayesi, Kurt Seyit ve Şura, Sevdam Alabora dizilerinde yer aldı.


Elçin Sangu 2015 - 2016 yıllarında Kiralık Aşk dizisinde canlandırdığı Defne karakteriyle; Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Medya Oscarları Ödülleri, Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödülleri, MGD 22. Altın Objektif Ödülleri ile birlikte pek çok Üniversiteden, eğitim ve kamu kurumlarından En iyi Kadın Oyuncu ödülü ve 43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülü kazandı.


2017 yılında Mutluluk Zamanı filminin başrolünü paylaşan Elçin Sangu son olarak Yaşamayanlar dizisinde Mia karakterini canlandırdı. Elçin Sangu şimdilerde ise Çarpışma dizisinde Zeynep Tunç karakterine hayat veriyor.

Sayfa Yükleniyor...