Çağdaş Onur Öztürk ameliyat oldu

'Diriliş Ertuğrul' dizisindeki rolü için binicilik eğitimi alırken attan düşen Çağdaş Onur Öztürk için hastaneden ikinci açıklama yapıldı.

Haberler 12.09.2016 - 09:45 | Son Güncelleme : 12.09.2016 - 09:52

Çağdaş Onur Öztürk ameliyat oldu

Çağdaş Onur Öztürk'ün sağlık durumuyla ilgili tedavi gördüğü hastaneden yeni bir açıklama yapıldı. Binicilik eğitimi sırasında attan düşerek yaralanan Öztürk ameliyat oldu. Altı saat süren uzun bir operasyon geçiren Öztürk'ün vücudundaki kırıklar yerlerine oturtularak plak vidalarla sabitlendi.

ACIBADEM HASTANESİ'NDEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE:

Binicilik çalışmaları sırasında attan düşerek yaralanan ve 9 Eylül 2016, Cuma günü Acıbadem Maslak Hastanesi’ne getirilen oyuncu Çağdaş Onur Öztürk ameliyat oldu.

Acıbadem Maslak Hastanesi’ne getirildiğinde elmacık kemiği, kol kemiği ve el bilek kemiğinde kırıklar saptanan sanatçı, dün öğleden sonra kırıkları için ameliyata alındı. Ünlü oyuncunun 6 saat süren ameliyatını Acıbadem Maslak Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Yazar ile Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı / Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Metin Uzun gerçekleştirdi.

Operasyon hakkında bilgi veren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Yazar; sol taraf yüz kemiklerinde (zigoma) kırıklar olan Öztürk’ün kırıkları yerine oturtulduktan sonra plak ve vida ile tespit yapıldığını söyledi.

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Dr. Metin Uzun ise “Oyuncunun omuz (Humerus) ve el bileğinde (Radius) kırıkları vardı. Kırıklar yerlerine oturtularak, plak vidalarla sabitlendi” dedi.

Ameliyatı gerçekleştiren uzmanlar, operasyonun başarılı geçtiğini ve hayati riski bulunmayan oyuncunun sağlık durumunun iyiye gittiğini belirterek, ameliyat sonrası tedavisine kısa bir süre daha hastanede devam edileceğini belirtildi."

ÇAĞDAŞ ONUR ÖZTÜRK KİMDİR?

16 Ağustos 1979 yılında doğmuştur. Ege Üniversitesi'nde Peyzaj Mimarlığı Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Konservatuar Bölümü eğitimlerini alarak mezun olan oyuncu Sivas'lıdır. Öztürk'ün rol aldığı projeler ise şöyle:

Kendine İyi Bak
Düşler Ve Umutlar
Kuzey Güney
Böyle Bitmesin
Sakarya Fırat
Gazi DiziOyunculari.Biz
Doğruluk Ekseni
Yaz’ın Öyküsü

Sayfa Yükleniyor...