Kennedy’nin ‘Berlusconi fotoğrafları’

ABD'nin suikaste kurban giden eski başkanı J.F. Kennedy’nin çıplak kadınlarla birlikte çıktığı yat gezisinde çekilen fotoğrafları yıllar sonra ortaya çıktı.

28.12.2009 - 17:27

Kennedy’nin ‘Berlusconi fotoğrafları’

John F. Kennedy, tarihe Sovyetler Birliği ile yaşanan Küba füze krizi, Domuzlar Körfezi operasyonu ya da soğuk savaş yıllarında Berlin’de yaptığı ünlü “ben bir Berlinliyim” konuşmasıyla geçti.


Ancak, magazin sitesi TMZ’de yer alan fotoğraf, Amerika Birleşik Devletleri’nin 35’inci başkanının mirası ve karizmatik kişiliği ile pek de uyumlu değil. Sitede yer alan fotoğrafta, dört çıplak kadın ve güneşlenen bir erkek yer alıyor. Fotoğraf yıpranmış olduğu için, sol tarafında yer alan erkeğin yüzü net olarak görünmüyor ama Kennedy’ye benzerliği dikkat çekici.

TMZ sitesi, ilk kez kamuoyuna yansıyan fotoğrafta yer alan erkeğin John F. Kennedy olduğunu ve fotoğrafın Kennedy henüz sadece bir senatörken, 1950’lerin ortasında çekildiğini iddia etti.

KARISI HAMİLEYDİ
Bu görüntülerin, geleceğin başkanının, kardeşi Ted Kennedy ve Senatör George Smathers’le birlikte çıktığı bir yat gezisi sırasında çekildiğine inanılıyor. Ancak bu üç isimden hiç biri bugün hayatta değil. Eğer, bu iddialar doğruysa Kennedy’nin eşi Jackie o sırada, kızları Arabella’ya hamileydi.

Fotoğraf kırışık olduğu için resimdeki kişinin yüzü net değil. Fotoğraf kırışık olduğu için resimdeki kişinin yüzü net değil.

Fotoğrafın sahibinin kimliği açıklanmazken, sadece bir otomobil satıcısının eline geçen bu fotoğrafın daha sonra oğluna miras kaldığı bilgisine yer verldi.

İnternet sitesi, fotoğrafın adli makamlar tarafından incelendiğini, hiç bir dijital müdahaleye rastlanmadığını ve orjinalliğinin tescillendiğini de haberinde belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...