'Ülkeye ağlıyorum'

Ünlü oyuncu, film sonunda gözyaşlarını tutamadı...

'Ülkeye ağlıyorum'

Levent Kırca'nın oğlu Oğulcan Kırca'nın senaryosu yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı ‘Son İstasyon’ adlı filmin gala gösterimi, Antalya'da gerçekleştirildi.


Ünlü oyuncu Levent Kırca, filmin sonunda gözyaşlarını tutamadı.

Dokunaklı bir film olduğunu söyleyen Kırca, neden ağladığını işte şu cümlelerle anlattı:

TÜRKİYE'NİN GERÇEĞİ
"Türkiye'de ne hayatlar yaşanıyor. Televizyonda haberlerde izliyoruz. Bizim ailemizde olmasa da, genelde inanılmaz bir sıkıntı var. Bir kültür erozyonu, bir rahatsızlık var. İnsanlar aldıkları ücretle yaşayamıyor. O nedenle aile fertleri parayı bulma çabası içindeler. Görüyoruz işte cinnet getirdi, bilmem babasını kesti, bilmem ne oldu haberlerini. Bu Türkiye'nin gerçeği.

ÜLKEYE AĞLIYORUM
Benim seyrettiğim 6-7 kez olmuştur, ama yine de ağlıyorum. Kendime ağlamıyorum aslında. Bu ailenin haline ağlıyorum. Ülkeye ağlıyorum. Bu güzel Türkiye'ye ağlıyorum. Etkileniyorum da ağlıyorum. Bu aile ülke bütünün içinde bir hücre. Ne oldu bu ailelere, ne oldu bu komşuluklar, nerde? Aileler dağıldılar artık.

ABD o kadar ruhumuza, içimize girdi ki, kültürüyle girdi, fast food'uyla girdi, kıyafetiyle girdi. Artık insanlık kalmadı. Adam zamanında el feneriyle gezerken ‘ne geziyorsun’ diye sormuşlar, ‘insan arıyorum’ demiş. Artık fenerle değil projektörle aramak lazım.

Yaptığım filmi beğendiğim için ağlıyorum. Kendi uykumu kaçırıyorum anladın mı. Ciddi bir çalışma oldu. Bundan sonrası seyircinin beğenisine kalmış bir şey.”

FİLM BİR AİLE DRAMI ÜZERİNE KURULU
Film, Biri Anadoluluğunu inkar eden orkestra şefi, diğeri mafyalığa soyunan oğlu, aklı güzellik yarışmalarında ve şarkıcılıkta olan kızlarının üst üste yaşattığı acılarla sürüklenen bir ailenin dramını anlatıyor...Sayfa Yükleniyor...