Özel Kuvvet Timi Ejder'e emanet (Söz)

Büyük prodüksiyonlu asker dizisi ‘Söz’, Star TV ekranlarında seyirciyle buluşuyor. Yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın’ın yaptığı, senaryosu Ethem Özışık’ın yazdığı proje bir ‘Özel Kuvvet Timi’nin hikayesini konu alıyor. Dizinin çekimlerinde ise Ejder isimli muharebe aracı kullanıldı.

Haberler 03.04.2017 - 12:41 Son Güncelleme : 03.04.2017 - 12:44

Türkiye’de ilk defa Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı iş birliği ile hayata geçirilen ‘Söz’, dev prodüksiyonuyla dikkat çekiyor.

Ön hazırlıkları 1 yıl süren ve çekimleri yaklaşık 3 aydır devam eden ‘Söz’ dizisinin çekimlerinde bir ilke imza atılarak, Türk Silahlı Kuvvetleri Özel Kuvvet Timi’nin de kullandığı yerli üretim Nurol Makina yapımı 'Ejder Yalçın 4x4' isimli muharebe aracı kullanılıyor.

"2 MİLYON LİRA"

Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ve maliyeti 550 bin Euro (2 milyon TL) değerindeki Ejder Yalçın aracı, el yapımı patlayıcı, mayın, roket dahil her türlü bombaya karşı tam koruma sağlama özelliğine sahip. 

SÖZ'DEN İNTERNETE ÖZEL BÖLÜM (5 DAKİKA)
Ana Sayfaya Git
  • ©Copyright 2024 | Tüm Hakları Saklıdır

NTV’de canlı olarak yayınlanan tüm programlar ile ilgili bilgiler, program bölümleri ve programlarla ilgili haberler NTV Ekranı’nda. Günlük NTV yayın akışı ve program saatlerini de NTV Ekranı kategorisinden saat bazında görebilirsiniz. %100 Futbol ile son dakika spor haberlerini, Gündem Masası ile gündem haberleri ile ilgili değerlendirmeleri NTV Ekranı’nda.

Mobil Uygulamalarımız